piątek, 19 września 2014

Najciekawsze miejsca w Londynie zostaną otwarte w ten weekend

Ileż to razy w dzieciństwie marzyliśmy o wejściu do miejsc powszechnie zakazanych, niedostępnych dla ogółu?


Ciekawość zajrzenia do świata celebrytów, czasem koronowanych głów, polityków jest powszechnie znana i od zawsze wzbudzała i pewnie wzbudzać będzie emocje. To taka chęć podejrzenia przez dziurkę od klucza wielkiego, nieznanego nam świata.

Dla nas ciekawskich świata Londyn po raz kolejny otwiera swoje najciekawsze, na co dzień niedostępne budynki. 20 i 21 września potrwa bowiem Open House London.


Ta ciekawa inicjatywa powstała, aby londyńczykom i tym wszystkim, którzy w Londynie chcą czuć się jak u siebie, przybliżyć nieznane często przestrzenie tego miasta. To również okazja do poznania niezwykle ciekawej i zróżnicowanej architektury Londynu.


Mimo że wielu Brytyjczyków wyznaje domenę „My home is my castle – mój dom jest moją twierdzą” – to ten weekend uchyla rąbka prywatności.


Organizatorzy Open House rokrocznie podkreślają, iż organizowanie tego typu wydarzeń ma przede wszystkim podkreślić wartość dobrych projektów i przybliżyć zagospodarowanie architektoniczne Londynu.


To także czas na uświadomienie mieszkańcom Londynu, iż właściwe i przemyślane projektowanie architektoniczne może wpłynąć w znaczący sposób na nasze życie.


Jeden z organizatorów powiedział: „Londyn przyszłości będzie miejscem lepszym, jeśli jego mieszkańcy będą mieć poczucie, że są winni miastu przynajmniej zaangażowanie w dyskusję nad jego architektonicznym wizerunkiem”.

W tym roku do zobaczenia są m.in. Finsbury Circus, Brock Street, Gray’s Inn i Antony Gormley Roomw Beaumont Hotel czy siedziba premiera przy Downing Street.

Agnieszka Wachel


kiedy: 20-21.09

gdzie: różne lokacje w Londynie

godz.: różnie

bilety: bezpłatnie

info: http://ift.tt/QVUs1w


Tags: , , ,


The post Najciekawsze miejsca w Londynie zostaną otwarte w ten weekend appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1r72GdM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz