wtorek, 30 września 2014

„Benefity na kartę” – sposób na walkę z oszustami?

Należnymi z tytułu zasiłku pieniędzmi będzie można dysponować jedynie za pomocą specjalnie do tego przeznaczonej karty i nie będzie możliwości otrzymania benefitów w gotówce – zapowiedział minister pracy i polityki społecznej, Ian Duncan Smith.


Taki sposób wypłat ma przeciwdziałać wydawaniu państwowych pieniędzy na alkohol i gry hazardowe.


Podczas swojego przemówienia na zjeździe Partii Konserwatywnej, Smith wyraził głębokie zaniepokojenie liczbą osób, które zamiast na poprawę sytuacji materialnej swoich rodzin, pieniądze z zasiłków przeznaczają na inne cele. Jak podkreślił minister, najbardziej na tym procederze cierpią dzieci. „Zawsze wierzyłem, że tam, gdzie ludzie wpadają w zgubny wir nałogów czy długów, należy szukać sposobów, aby pomóc zapewnić byt nie tylko im samym, ale również ich dzieciom i rodzinom” – powiedział Smith, podkreślając, że zasiłki nie mogą stanowić źródła finansowania nałogu.


„Ogłaszam, że testujemy właśnie karty typu ‘pre-paid’, na które przelewane będą świadczenia. W ten sposób będziemy mieć pewność, że otrzymane pieniądze zostaną spożytkowane na rzecz przerwania błędnego koła ubóstwa oraz wyrwanie tych rodzin z ram marginesu społecznego” – zapewniał Smith podczas przemówienia.


Minister twierdzi, że ograniczenie dostępnego dla rodzin żyjących z zasiłków asortymentu pozwoli ich członkom lepiej zarządzać rodzinnym budżetem. Karty będą akceptowane jedynie w wybranych sklepach, dzięki czemu nie będzie można nimi zapłacić na przykład za narkotyki czy gry hazardowe.


Tags: , ,


The post „Benefity na kartę” – sposób na walkę z oszustami? appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1rBr0Vf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz