czwartek, 25 września 2014

„Nazywam się Nigel Farage i kocham Europę” UKIP zmienia front?

Naczelny eurosceptyk Wielkiej Brytanii przyznał się, że jego stosunek do Europy wcale nie jest tak czarno-biały, jak wszyscy myślą. Przynajmniej w kwestii sportu.


Lider UKIP wystąpił w reklamie Ryder Cup – turnieju golfowego, w której namawia do wspierania drużyny ze starego kontynentu. Okazuje się, że z dwojga złego, czyli Europy i USA, Farage wybiera to, jego w tym wypadku mniejsze, czyli Europę, i we właściwym dla siebie ironicznym tonie, kpi z Amerykanów.


W reklamie Farage wylicza powody, dla których kibice powinni wspierać europejskich golfistów i raz na zawsze pokazać tym „przybijającym piątki i obnoszącym się gdzie popadnie ze swoimi flagami, Jankesom” gdzie ich miejsce.


Uwielbienie do europejskiej drużyny, czy też nienawiść do teamu amerykańskiego, skłoniła Faraga nawet do śpiewu. Nucąc jeden z hitów popularnego w latach 90. duetu 2Unlimited, Farage deklaruje, że „nic, nic, nic nie ogranicza talentu tej młodej europejskiej drużyny”.


Farage nie odpuszcza nawet niekwestionowanemu mistrzowi dyscypliny – Tigerowi Woodsowi, któremu udział w turnieju rzekomo uniemożliwił uraz kręgosłupa. „Co się stało Tiger? Załamałeś się pod ciężarem pokładanych w tobie nadziei?” – kpi Farage.


Tags: , ,


The post „Nazywam się Nigel Farage i kocham Europę” UKIP zmienia front? appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1mZk7NM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz