wtorek, 30 września 2014

Za posadę Tuska płacą polscy imigranci! Wiemy, dlaczego rząd w UK nie refunduje zasiłków

Wczoraj informowaliśmy, że brytyjski rząd nie stosując się do unijnych wytycznych, odmawia refundowania wypłat zasiłków, jakie należą się Polakom po powrocie do kraju. Zdaniem redaktorów portalu Niezależna.pl, bierność polskich władz w tej kwestii stanowi nakaz odgórny.


Jak twierdzi portal, Tusk „przehandlował” wysokie stanowisko w europejskich strukturach za cenę ograniczenia praw imigrantów, także tych pochodzących z Polski.


O tym, że rozmowy pomiędzy Cameronem a Tuskiem miały charakter targów pisaliśmy już wcześniej. Niezależna.pl twierdzi, że ustalenia, co do nierefundowania benefitów zapadły podczas rozmowy telefonicznej, która miała miejsce 26 sierpnia. Wtedy też Tusk miał obiecać ponowne rozpatrzenie kwestii reform unijnych. Brytyjscy dziennikarze z „The Daily Telegraph” ustalili również, że premier zobowiązał się poprzeć zaostrzenia cięć zasiłków imigracyjnych.


Lakoniczne komentarze, jakich do tej pory udzieliło Ministerstwo Pracy, mogłyby wskazywać, że sprawa długu szacowanego na miliony złotych, rzeczywiście nie jest traktowana z należną jej dokładnością.


Tags: , ,


The post Za posadę Tuska płacą polscy imigranci! Wiemy, dlaczego rząd w UK nie refunduje zasiłków appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1qQS65E

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz