poniedziałek, 29 września 2014

„Londyńczycy – miejcie się na baczności!” Burmistrz ostrzega przed atakami islamistów

W związku z interwencją wojsk brytyjskich w Iraku, władze stolicy ostrzegają mieszkańców, aby ci wykazywali się większą niż zwykle, czujnością, podczas podróży komunikacją miejską.


Burmistrz Boris Johnson zaapelował: „Chciałbym prosić wszystkich londyńczyków, aby w dalszym ciągu, nieustannie, mieli się na baczności. Wszystko, co budzi waszą wątpliwość należy natychmiast zgłosić odpowiednim służbom” – powiedział Johnson w wypowiedzi dla „Evening Standard”.


Po tym jak USA i Francja rozpoczęły naloty na cele islamistów, iracki premier – Haidar al-Abadi, ostrzegł o planowanych atakach na stacje metra w obu krajach. Informację taką mieli rzekomo przekazać schwytani członkowie organizacji Państwo Islamskie. Al-Abadi nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, kiedy planowane ataki miały dokładnie mieć miejsce. Jak dotychczas, żadne ze wspomnianych gróźb nie dotyczyły Londynu.


Zdaniem rzecznika Transoprt for London, zarządzenia w kwestii bezpieczeństwa nie uległy zmianie. „W dalszym ciągu ściśle współpracujemy z rządem, burmistrzem i służbami bezpieczeństwa. Zgodnie z ich zaleceniami będziemy nadal trzymać się wprowadzonych wcześniej standardów i na bieżąco monitorować sytuację” – powiedział rzecznik.


Tags: , , ,


The post „Londyńczycy – miejcie się na baczności!” Burmistrz ostrzega przed atakami islamistów appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1DRa02B

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz