poniedziałek, 29 września 2014

Kwiatkowski Mistrzem Świata w kolarstwie!

Michał Kwiatkowski wywalczył pierwszy w historii Polski tytuł Mistrza Świata. Na mecie w hiszpańskiej Ponferradzie torunianin finiszował przed faworytami – Simonem Gerransem i Alejandro Valverde.


Pomimo zmiennej pogody i wymagającej trasy to właśnie Kwiatkowski najszybciej pokonał dystans 254,8 kilometra.


Początek wyścigu nie zapowiadał sensacji – peleton powoli nabierał tempa. Pierwsza ucieczka, w której brali udział min. Litwin Zydrunas Savickas, Chorwat Matija Kvasina i Ukrainiec Ołeksandr Poliwoda nie zrobiły na reszcie uczestników większego wrażenia. Kiedy jednak około 64 kilometra tempo zdecydowali się podkręcić Polacy, gonitwa rozpoczęła się na dobre.


Stawce biało-czerwoni przewodzili do 10. rundy, kiedy to dogonili ich Włosi. Na ostatnim okrążeniu przed metą Kwiatkowski znajdował się w drugiej grupie, goniącej uciekającą czołówkę. Dzięki pomocy Michała Gołasia, który kilka kilometrów przed metą wyprowadził Kwiatkowsiego na pierwsze miejsce w peletonie, przyszły mistrz dogonił grupę uciekinierów i, po krótkim odpoczynku, wysunął się na pozycję lidera. Ostatecznie Kwiatkowski linię mety przejechał ponad sekundę szybciej niż drugi – Simon Gerrans.


Po zakończeniu wyścigu Kwiatkowski nie krył wzruszenia i uznania dla kolegów z teamu: „Jestem wdzięczny kolegom z reprezentacji, bo wykonali świetną pracę. Jechałem po złoto, zaryzykowałem, wiedziałem, że czuję się mocny. To niewiarygodny sukces” – mówił Kwiatkowski w wypowiedzi dla Sport.pl.


Mistrz zadedykował medal swojej dziewczynie, Agacie, rodzinie oraz kibicom. „Polskie kolarstwo przeżywa niesamowity sezon” – podsumował.


Tags: , ,


The post Kwiatkowski Mistrzem Świata w kolarstwie! appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1plr331

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz