wtorek, 30 września 2014

„GP dostępni 7 dni w tygodniu – już od 2020” – gwarantuje Cameron

David Cameron ogłosił, że jeśli jego partia zwycięży w majowych wyborach, do roku 2020 każdy mieszkaniec Wysp będzie miał dostęp do lekarza pierwszego kontaktu siedem dni w tygodniu. Na sfinansowanie planu torysi chcą przeznaczyć 100 milionów funtów z państwowej kasy.


Laburzyści propozycję torysów kontrują oświadczeniem, że za ich rządów na wizytę u GP żaden pacjent nie będzie czekał dłużej niż 48 godzin.


Komunikat premiera Camerona jest jasny – pacjenci NHS będą mieli możliwość umówienia wizyty na dowolny dzień tygodnia, pomiędzy godziną 8 a 20.


Cameron zapewnił również, że każdy pacjent będzie „przypisany” o jednego lekarza odpowiedzialnego za świadczenie mu opieki poza szpitalnej.


Partia Konserwatywna wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów. Zdaniem jej przedstawicieli, badania przeprowadzone w grupach fokusowych wykazały, że instytucja „lekarza rodzinnego” oraz weekendowy dostęp do przychodni to postulaty, których wprowadzenia przedstawiciele opinii publicznej domagają się najczęściej.


Zdaniem Camerona: „Ludzie powinni mieć dostęp do lekarza w terminie, jaki jest odpowiedni zarówno dla nich jak i dla członków ich rodziny. Dołożymy wszelkich starań, aby tysiące przychodni było otwartych dłużej, dzięki czemu miliony osób zyskają łatwiejszy dostęp do służby zdrowia. Aby jednak doprowadzić do poprawy sytuacji, nieuniknione będzie podjęcie niewygodnych decyzji o redukcji innych wydatków. Zakładamy, że będzie to część długoterminowego planu gospodarczego. Sprawne finansowanie NHS może mieć miejsce jedynie wtedy, kiedy równie sprawnie będzie funkcjonował brytyjski rynek” – powiedział Cameron.


Tags: , , ,


The post „GP dostępni 7 dni w tygodniu – już od 2020” – gwarantuje Cameron appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/ZnRM9p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz