wtorek, 30 września 2014

Własne mieszkanie na Wyspach – taniej i łatwiej. Genialna reforma „Help to buy”?

David Cameron zamierza zrewolucjonizować program “Help to buy”. Premier zapowiedział zmiany, które sprawią, że zakup mieszkania będzie jeszcze łatwiejszy, a same nieruchomości będą tańsze.


Premier przedstawił swój program na specjalnej konferencji prasowej. Okazuje się bowiem, że program “Help to buy” ma zostać poddany gruntownym reformom.


Przypomnijmy, że obecnie, by dostać kredyt hipoteczny na mieszkanie, należy mieć jedynie 5 proc. własnego wkładu finansowego i spełnić kilka warunków, dotyczących m.in. ceny wybranej przez nas nieruchomości i naszej historii kredytowej.


Zgodnie z zapowiedziami Camerona, program ma zostać rozszerzony o możliwość zakupu pierwszego własnego mieszkania po atrakcyjnej cenie, gwarantowanej przez ogromny rabat opłacany przez państwo. Dopłata miałaby wynieść aż 20 proc. wyjściowej ceny danej nieruchomości! Jest jednak jeden haczyk – rocznie do sprzedaży miałoby trafić jedynie 100 tys. mieszkań objętych programem.


Jak premier zamierza “zmotywować” przedsiębiorców do obniżenia cen nieruchomości? Jak wyjaśniał podczas konferencji, firmy, które przystąpią do programu, m.in. zostaną zwolnione z obowiązku odprowadzania podatku za usługi wykonane przy budowaniu danej nieruchomości.


Tags: , , ,


The post Własne mieszkanie na Wyspach – taniej i łatwiej. Genialna reforma „Help to buy”? appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1qSwLZF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz