wtorek, 30 września 2014

Napoje energetyczne wywołują… zmęczenie

Eksperci ostrzegają przed zwiększającą się liczbą osób cierpiących na niedobory żelaza w wyniku spożywania dużej ilości napojów zawierających kofeinę.

Częste picie napojów zawierających kofeinę, szczególnie wśród młodych kobiet, prowadzi do drastycznego spadku poziomu żelaza podczas menstruacji.


Z badań przeprowadzonych na nastolatkach w Wielkiej Brytanii wynika, że jeden na 10 z nich wypija nawet do pięciu puszek napojów energetyzujących tygodniowo.


Z kolei badania przeprowadzone na 10,000 dorosłych mieszkańców Wysp pokazują, że trzy czwarte z nich nie są świadome negatywnych skutków spożycia napojów zawierających kofeinę. Należą do nich między innymi spadek poziomu niezbędnych minerałów.


Graham Keen z Healthcare Financial Management Association (HFMA) twierdzi, że “mikroskładniki są niezbędne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, a niedobory żelaza są obecnie problemem wielu osób, którego nie powinniśmy ignorować.


Ludzie powinni mieć dostęp do prostych i rzetelnych informacji na temat tego, jak bardzo istotna jest funkcja witamin i minerałów w organizmie.


Każdy powinien wiedzieć, że te najlepiej przyswajalne zawarte są w odpowiednim pożywieniu”. Pobudzające działanie tzw. „napojów energetyzujących” jest bardzo złudne.


Pod wpływem zawartej w nich kofeiny czujemy się pobudzeni przez krótki czas, jednak w efekcie prowadzi to do spadku poziomu energii jak również (w działaniu długotrwałym) do pogorszenia się naszego stanu zdrowia.


Tags: , , , ,


The post Napoje energetyczne wywołują… zmęczenie appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1xwrsI6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz