poniedziałek, 29 września 2014

Panele słoneczne w zbiornikach wodnych. Wielka Brytania rozpoczęła nowy projekt

Oswoiliśmy się już z widokiem paneli słonecznych zamontowanych na dachach domów, czy z farmami solarnymi w Wielkiej Brytanii. Teraz przyszedł czas na zbiorniki wodne.


W Wielkiej Brytanii rozpoczęto realizację nowego projektu związanego z pozyskiwaniem energii za pomocą paneli słonecznych umieszczonych w zbiornikach wodnych.


Pierwszą instalację rozpoczęto w Berkshire, a zaangażowany w nią inwestor Mark Bennett oświadczył, że to dopiero początek i niebawem będziemy mogli zobaczyć tego rodzaju rozwiązania w „setkach brytyjskich miast”.


Twierdzi także, że ta metoda pozyskiwania energii jest bardziej opłacalna niż farmy solarne, gdyż nie wymaga zagospodarowania gruntu, który może zostać wykorzystany w rolnictwie.


Bennett podpisał umowę z francuską firmą Ciel et Terre, która dostosowała technologię paneli słonecznych do warunków wodnych. Dystrybucją zajmie się brytyjska firma Floating Solar UK.


Koszt instalacji paneli w Berkshire zamknął się w kwocie 250 tysięcy funtów. Bennett liczy z kolei na roczny dochód w wysokości 20,500 funtów oraz oszczędności rzędu 24,000 funtów rocznie.


Tags: , , ,


The post Panele słoneczne w zbiornikach wodnych. Wielka Brytania rozpoczęła nowy projekt appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://nasze-uk.eu/?p=21085

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz