piątek, 26 września 2014

Piotr Kaszubski oszukał setki osób na Wyspach?

Po fali skarg od klientów, którzy twierdzą, że zostali oszukani przez Piotra Kaszubskiego, brytyjskie media zainteresowały się działalnością 20-letniego Polaka, znanego na Wyspach jako Peter Cash. Na łamach „The Daily Mirror” pojawił się tekst dotyczący prowadzonego przez niego serwisu WhiteTime, sprzedającego wybielacz do zębów.


Z tekstu dowiadujemy się, że na działalność Polaka skarżą się setki osób. Wiele z nich zgodnie twierdzi, że zamówili próbkę produktu, za który mieli zapłacić 1 funta, ale z ich kont ściągane są znacznie większe sumy. Za przykład autor podaje przypadek Elizabeth Pye, której rachunek obciążono dwukrotnie na kwotę 99,99 funta. Dziennikarzowi udało się skontaktować z Kaszubskim i poprosić o wyjaśnienia. W odpowiedzi otrzymał on jednak jedynie lakoniczną wiadomość z linkiem do regulaminu sklepu.


Co mówi sam regulamin? Jak czytamy, „klienci mają 12 dni na anulowanie zamówienia próbek”. Jeśli tego nie zrobią, po 30 dniach otrzymają miesięczny zapas wybielacza – za kwotę 99,99 funta. Potem, co miesiąc – kolejne.


Klienci, którzy twierdzą, że zostali oszukani, widzą całość sprawy nieco inaczej. Według nich w czasie składania zamówienia nie przekierowano ich do strony z regulaminem, ani nie zażądano od nich potwierdzenia przeczytania takiego dokumentu. Podkreślają też, że 12-dniowy okres „próbny” zaczyna się w momencie złożenia zamówienia, a nie otrzymania przesyłki z próbką.


Sprawa trafiła do Action Freud – instytucji zajmującej się oszustwami popełnianymi na terenie UK.


Tags: , ,


The post Piotr Kaszubski oszukał setki osób na Wyspach? appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1vahARM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz