wtorek, 30 września 2014

Radykalni ekstremiści islamscy i neonaziści dostaną zakaz wystąpień publicznych

Zgodnie z zapowiedzią konserwatystów po wygranej w przyszłorocznych wyborach radykalni islamiści i neonaziści stracą „prawo głosu” w miejscach publicznych oraz mediach.


Theresa May przedstawiła nową strategię do walki z ekstremistami. Mając na uwadze przykład Anjema Choudary’ego oskarżonego o nawoływanie do terroryzmu, który został niedawno wypuszczony z więzienia za kaucją, postanowiono wydać zakaz publicznych wystąpień dla osób propagujących ideologie mające na celu zniszczenie demokracji.


Minister spraw wewnętrznych wysunęła także propozycję, zgodnie z którą zakazem zostałyby objęte również nienawołujące (jawnie) do agresji grupy ekstremistów za samo powiazanie z organizacjami terrorystycznymi.


Projekt ten został przedstawiony przez rząd Davida Camerona w maju ubiegłego roku po brutalnym morderstwie żołnierza Lee Rigby’ego w Londynie.


Na jego przyjęcie nie zgodzili się Liberalni Demokraci, którzy stanęli w obronie wolności wypowiedzi.


Konserwatyści zapowiedzieli jednak, że przedstawione środki do walki z ekstremistami zostaną wprowadzone, jeśli partia odniesie sukces w najbliższych wyborach.


Tags: , , , ,


The post Radykalni ekstremiści islamscy i neonaziści dostaną zakaz wystąpień publicznych appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1CCRQQk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz