piątek, 12 września 2014

Londyńczycy chcą własnego księstwa?

Najnowszy sondaż, przygotowany przez firmę Censuswide, przynosi zaskakujące wyniki. Okazuje się, że 20 proc. londyńczyków chce, by… brytyjska metropolia była niezależna!

Jak podaje telewizja ITV, debata dotycząca niepodległości Szkocji rozbudziła podobne nastroje w mieszkańcach wielu regionów Zjednoczonego Królestwa, w tym także… w rezydentach brytyjskiej stolicy.


Pomysł oderwania się Londynu od UK wydaje się atrakcyjny głównie ludziom w wieku 25-40 lat. Aż połowa osób w tej grupie odpowiedziała, że chciałaby odseparowania miasta od reszty kraju.


Ankieta zawierała także pytania dotyczące przyszłości metropolii. Ponad 30 proc. badanych stwierdziło, że ich zdaniem do 2030 roku miasto “zmieni się nie do poznania”. 10 proc. respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że za kilkanaście lat gęstość sieci kanałów w Londynie upodobni miasto do Wenecji.


Censuswide pytał londyńczyków również o to, co chcieliby zmienić w swoim mieście. Okazuje się, że największą bolączką mieszkańców stolicy jest… zbyt mało terenów zielonych. Ankietowani wykazali także ogromne poparcie (80 proc.) dla pomysłu ograniczenia ruchu ulicznego na Oxford Street, i przeznaczenie arterii tylko dla pieszych.


Tags: , , ,


The post Londyńczycy chcą własnego księstwa? appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1CZLQ5j

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz