niedziela, 5 października 2014

Skandal w polskiej szkole. “Idź pierd… swoją matkę” w zadaniu dla pierwszoklasistów

O szokującym incydencie, do jakiego doszło w jednej z warszawskich podstawówek, piszą wszystkie polskie media. Okazuje się, że 7-letnim dzieciom na lekcji języka polskiego wyznaczono zadanie polegające na… wykreślaniu samogłosek i spółgłosek na niezwykle wulgarnym tekście, wyciętym z gazety.


“Idź pierd… swoją matkę”, “Cześć rasiści”, “Pie..ol się Hitlerze” – takie sformułowania mogły przeczytać 7-letnie dzieci, wykonujące zadanie przygotowane przez nauczycielkę. Co ciekawe, jego autorka – pracownica szkoły podstawowej nr 16 na stołecznych Kabatach – nie jest młoda lub niedoświadczona. To nauczycielka z wieloletnim stażem, od dawna związana ze szkołą.


Rodzice maluchów są zbulwersowani sytuacją. Ich zdaniem nauczycielka złamała przepisy Karty Nauczyciela oraz ustawy o systemie oświaty. Już teraz mówi się, że sprawa ma trafić do urzędu miejskiego oraz kuratorium.


Problemu nie ma?


Władze szkoły nie skomentowały sprawy. Dziennikarzom zajmującym się tematem udało się jednak ustalić, że ani zarząd placówki, ani jej pracownicy nie są zdziwieni bulwersującą sytuacją. Okazuje się bowiem, że w szkole od dłuższego czasu panuje “trudna atmosfera”. Jako jej przyczynę – w nieoficjalnych rozmowach – personel wskazuje… charakter dyrektorki, która podobne incydenty, takie jak niedawne pobicie ucznia i czy gubienie dzieci na szkolnych wycieczkach, “zamiata pod dywan”.


Jak relacjonują rodzice uczniów szkoły, dotychczasowe interwencje u władz lokalnych w podobnych sprawach nie przynosiły skutku.


Tags: , , ,


The post Skandal w polskiej szkole. “Idź pierd… swoją matkę” w zadaniu dla pierwszoklasistów appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1tpFeVX

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz