czwartek, 2 października 2014

Pogromca pedofilii zbiera fundusze na Kickstarterze

Stinson Hunter – bohater filmu dokumentalnego „The Pedophile Hunter” produkcji Channel 4 ma nietypową misję – podszywając się pod nieletnich na internetowych forach, wabi pedofilów, a następnie wydaje ich policji. Funduszy na swoją działalność szuka w ramach zbiórki publicznej na portalu Kickstarter. Nie wszystkim jednak pochwalają stosowane przez Huntera metody.


32-letni były narkoman za punkt honoru postawił sobie schwytanie jak największej liczby pedofilów. Do tej pory działalność finansował z własnych środków: ‘Przez cały ten czas nie wziąłem od nikogo ani funta. Odkąd pamiętam byłem na minusie – w pewnym momencie praktycznie nie miałem gdzie mieszkać” – napisał Hunter na swoim oficjalnym profilu na portalu Facebook.


„Nie zamierzam się poddać – nadal chcę robić to, co potrafię najlepiej. Jeśli więc zechcielibyście mnie wspomóc dotacją, było by świetnie” – zaapelował do swoich sympatyków w filmie promującym swoją działalność na portalu Kickstarter.


Celem Huntera było uzbierać kwotę 10 tys. funtów. Po 12 godzinach od rozpoczęcia akcji, na jego konto wpłynęło już 15 tys. „Pogromca pedofilów” nie potrafi sprecyzować, na jakie konkretnie aktywności przeznaczy zebrane pieniądze. Jako możliwe do zrealizowana pomysły wymienia internetową kampanię pod szyldem „Stay Safe Online”, która miałaby być skierowana do młodzieży szkolnej.


„Nadszedł czas na zmiany. W dzisiejszych czasach nie ma miejsca na ignorancję w kwestii bezpieczeństwa dzieci. Żyjemy w czasach, w których musimy nagłaśniać szokujące wydarzenia, nawet jeśli mają miejsce na progu naszego domu” – twierdzi Hunter.


Nie wszyscy jednak uważają, że walka z pedofilią powinna leżeć w gestii „człowieka z ulicy”. W komentarzach na stronie Channel 4 pojawiły się głosy, że Hunter narusza sferę działalności policji, oraz że jego działalność może mieć w niektórych przypadkach negatywny wpływ na życie mężczyzn, którzy okażą się niewinni.


Tags: , ,


The post Pogromca pedofilii zbiera fundusze na Kickstarterze appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1rMGpCc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz