środa, 1 października 2014

KFC nie dba o higienę klientów – mokre chusteczki zabronione?

Mokre chusteczki higieniczne nie są „halal” – przynajmniej według KFC. Tego typu środki higieniczne nasączone są alkoholem, którego użycie, w myśl zasad zawartych w Koranie, jest niedopuszczalne, twierdzą pracownicy restauracji w Leicester.


O „embargu” na mokre chusteczki na własnej skórze przekonał się jeden z czytelników „Daily Mail”, Graham Noakes, który odwiedził restaurację w Leicester. Kiedy poprosił pracowników o chusteczki, usłyszał, że tego typu artykuły nie są na terenie restauracji przechowywane, ponieważ mogłoby o urazić uczucia religijne społeczności muzułmańskiej.


Zdziwiony klient postanowił dociec, czy KFC istotnie wspomina w swoich oficjalnych wytycznych o zakazie udostępniania mokrych chusteczek.


Rzecznik prasowy sieci szybko rozwiał jego wątpliwości i zapewnił, że cała sprawa jest nieporozumieniem. KFC wprowadziło do niektórych swoich placówek wytyczne „halal” w 2010 roku. Wspominane restauracje charakteryzują się brakiem niektórych pozycji w menu. W kwestii mokrych chusteczek restauracje mają „wolną rękę”. „Nasączone alkoholem chusteczki są dopuszczone do użytku we wszystkich restauracjach, nawet tych, które wprowadziły zasady ‘halal’” – potwierdził rzecznik.


Suleman Nagdi, przestawiciel Federation of Muslim Organisations wyrraził zdziwienie z powodu zaistniałej sytuacji: ‘Zdaję sobie sprawę, że społeczność muzułmańska nie uznaje spożywania alkoholu, ale kompletnie nie rozumiem zakazu używania mokrych chusteczek, których przecież nikt konsumował nie będzie. To dziwaczna decyzja” – stwierdził Nagdi.


Tags: , ,


The post KFC nie dba o higienę klientów – mokre chusteczki zabronione? appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://nasze-uk.eu/?p=21146

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz