piątek, 3 października 2014

Prawa człowieka stracą na ważności, jeśli torysi wygrają wybory

Torysi zamierzają odebrać władzę Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka i przywrócić prawdziwe znaczenie frazie, którą posługuje się on w swojej nazwie. Prawa Człowieka – zgodnie z zamierzeniem konserwatystów – mają stać się „znowu” symbolem walki przeciwko opresji i brutalności.


Sztandarowe zasady Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nie będą już więcej egzekwowane w Wielkiej Brytanii – jeśli torysi uzyskają przewagę w nadchodzących wyborach.


Partia Konserwatywna w swoim manifeście przedwyborczym zapowiedziała, że zamierza zrewidować 50-letnią tradycję europejską, zgodnie z którą sędziowie w Strasburgu mają głos decydujący w sprawach dotyczących praw człowieka.


Torysi zamierzają „przywrócić suwerenność” w tej kwestii parlamentowi brytyjskiemu.


Zgodnie z planami partii przyszły rząd będzie mógł ograniczyć prawa człowieka do „najbardziej istotnych spraw”, dzięki czemu obejmie deportacją większą ilość terrorystów i kryminalistów zza granicy.


Plany konserwatystów zostały zawarte w ośmiostronicowym dokumencie zatytułowanym „Ochrona Praw Człowieka w Wielkiej Brytanii” i opublikowanym przez ministra sprawiedliwości Chrisa Graylinga. Strategia torysów ma sprawić, że sąd w Strasburgu będzie jedynie organem doradczym.


Tags: , , , , ,


The post Prawa człowieka stracą na ważności, jeśli torysi wygrają wybory appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/YVLCMn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz