czwartek, 2 października 2014

Nie wyrzucaj starego Tax Disc! Nie uwierzysz, ile może być wart!

W środę do lamusa odeszły Tax Discs, które przez ponad 90 lat zdobiły przednie szyby samochodów na Wyspach. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, papierowe krążki można wyrzucić do kosza, co jednak zdecydowanie odradzamy. Tax Disc to dla niektórych coś więcej niż tylko paragon za uregulowany podatek – na Wyspach nie brakuje sentymentalistów, gotowych zapłacić za niego duże pieniądze.


Jeśli wasz Tax Disc jest w dobrym stanie możecie zażądać za niego nawet 1000 funtów. „Velologists”, bo takim mianem określają się kolekcjonerzy „podatkowych krążków”, z chęcią wyłożą duże pieniądze na egzemplarze zakupione w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, nieposiadające perforacji. W ostatnim czasie zapasy specjalnie perforowanego papieru były na wyczerpaniu, dlatego „gładkie” Tax Discs są dla kolekcjonerów rarytasem.


Najdroższy sprzedany do tej pory krążek pochodzi z grudnia 1921 roku i kosztował 810 funtów. Eksperci twierdzą, że gdyby był lepiej zachowany, jego wartość wzrosłaby do tysiąca.


Ceny nowszych „dysków” jeszcze nie osiągają tak wysokich pułapów, ale specjaliści przewidują, że zmieni się to wraz z ich wyjściem z obiegu.


Rezygnacja z Tax Discs ma powody przede wszystkim ekonomiczne. Sam koszt wydania duplikatów wyniósł od 2011 roku ponad 7 milionów funtów.


Wyspiarze na wykorzystanie nieważnych Tax Discs mają jeszcze inne pomysły, zobaczcie sami:Tags: , ,


The post Nie wyrzucaj starego Tax Disc! Nie uwierzysz, ile może być wart! appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/1vaRoEw

http://ift.tt/1rykJea

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz