środa, 10 września 2014

Tysiące osób muszą zwrócić część pobranych benefitów

Około 30 tysięcy osób już wkrótce otrzyma od brytyjskiego fiskusa wezwania do zwrotu części otrzymanych benefitów. Mowa tu o osobach, które pobierają child benefit. Sprawdź, czy Ty też musisz uregulować dług!


Przypomnijmy, że na początku 2013 roku zmieniły się zasady przyznawania zasiłków na dziecko. Osoby z dochodem przekraczającym 50 tys. funtów otrzymują teraz zasiłek zredukowany. Ci, których zarobki roczne przekreczają 60 tys. funtów rocznie w ogóle nie kwalifikują się do pobierania zasiłku. Z kolei w przypadku gospodarstw domowych sytuacja wygląda następująco: w domach, w których każdy z rodzicow zarabia poniżej 50 tys. funtów rocznie, zasiłek należy się w pełnej wysokości. Powoduje to sytuację, w której benefity trafiają do rodzin o łącznym dochodzie rocznym przekraczającym 100 tys. funtów rocznie.


Okazuje się, że część pobierających child benefit wciąż nie przyswoiła nowych zasad rozliczania i nie odprowadziła należnego podatku. HMRC wysłało w tej sprawie pisma do ok. 30 tys. osób. Listy wzywają do natychmiastowej spłaty zadłużenia, które może (w zależności od liczby dzieci w rodzinie) wynosić nawet ponad 400 funtów!


Jednocześnie na jaw wyszło, że duża część otrzyma zawiadomienia o konieczności spłaty zadłużenia… przez pomyłkę. Brytyjski fiskus już za to przeprosił i przyznał, że w tym roku wiele listów “dłużniczych” zostało wysłanych przez błąd systemowy.


Tags: , , ,


The post Tysiące osób muszą zwrócić część pobranych benefitów appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1tKvsD0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz