czwartek, 11 września 2014

Przyczyna bezrobocia wśród młodych? Niedbalstwo

Szef Ofsted, Sir Michael Wilshaw twierdzi, że młodzi ludzie w Wielkiej Brytanii ubierają się niedbale, dlatego mają kłopoty ze znalezieniem pracy. Jego zdaniem pracodawcy uważają, że ukończenie wielu kursów na uczelni nie jest równoznaczne ze zdobyciem odpowiednich umiejętności, a postawa oraz zachowanie także są istotne na rynku pracy.


Wilshaw podzielił się swoimi uwagami po tym, jak inspektorat oświaty opublikował raport związany z nowymi programami nauczania dla 16- i 19-latków, którego celem jest dostosowanie edukacji i szkoleń do warunków stawianych przez rynek pracy. Z raportu wynika także, że wielu młodych mieszkańców Wielkiej Brytanii ma trudności ze znalezieniem pracy z powodu braku doświadczenia.


Wilshaw oświadczył bez ogródek, że: „Wykształcenie i szkolenia nie przygotowują młodych ludzi w odpowiedni sposób do życia zawodowego.


Wielu pracodawców narzeka, że zbyt wiele młodych szukających pracy nie zdobyło podczas swojej edukacji wymaganych umiejętności, jak również nie wyrobiło w sobie odpowiedniej postawy i zachowania, które pomogłyby im odnieść sukces na rynku pracy.


Oznacza to, że mają niedbałe podejście do punktualności, są za bardzo zrelaksowani, by sprostać terminom spotkań, a wielu z nich wypada bardzo przeciętnie w sensie prezencji – ubierają się niestosownie i podobnie się wysławiają”.


Tags: , , ,


The post Przyczyna bezrobocia wśród młodych? Niedbalstwo appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1wieFYW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz