piątek, 19 września 2014

O tej pracy marzą Brytyjczycy

Według ubiegłorocznej ankiety przeprowadzonej na wyszukiwarce Microsoftu – Bing, 60 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii chce zmian w swojej karierze zawodowej.


Ankieta ujawniła także zawodów marzeń Brytyjczyków. Czy rzeczywiście są to tak interesujące profesje?


Pilot


Niewątpliwe zalety tego zawodu to wysokie zarobki (między 70 a 100 tys. funtów) oraz możliwość podróży po świecie. Z drugiej strony liczba strajków pilotów na świecie przekonuje, że praca pilota nie jest tak łatwa i przyjemna, jakby się mogło zdawać.


Pracownik organizacji charytatywnej lub non-profitowej


Praca w tej roli jest z pewnością satysfakcjonująca – można się realizować, pomagając innym i jeszcze zarabiać przy tym. Praca ta jednak jest bardzo stresująca – np. gdy fundusze organizacji są na wyczerpaniu, a klienci są coraz bardziej roszczeniowi.


Pisarz


Spojrzenie na karierę i zarobki JK Rowling przekonuje, że pisarstwo to ciekawy i dobrze płatny zawód. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że zwykle pisarz latami czeka na publikację swojej książki, więc pisarstwo jest właściwie staje się tylko hobby.


Fotograf


Ten zawód uchodzi za profesję, którą każdy z nas mógłby uprawiać, gdyby tylko miał odpowiedni sprzęt i możliwości. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna: długie wesela, portrety korporacyjne i ciągłe poszukiwanie nowych zleceń w sytuacji, gdy recesja „wybija” klientów.


Muzyk lub piosenkarz


O popularności poszukiwania kariery w zawodzie piosenkarza świadczą z pewnością nieustanne konkursy talentów. Jeśli jednak już uda ci się coś wygrać i osiągnąć, nie jesteś pewny jutra, bo w ciągu kilku dni możesz „wyjść z mody”.


Trener sportowy


Ten zawód kusi możliwością realizacji pasji sportowej i kontaktami z możnymi i sławnymi tego świata. W rzeczywistości są to zarobki rzędu 24 tys. funtów rocznie i praca w jednym z lokalnych ośrodków sportu i rekreacji.


Kierowca wyścigowy


Zawód marzeń wielu małych chłopców. A rzeczywistość – tylko dla nielicznych. Dla większości jest to tylko kosztowne hobby i mrzonka.


Aktor


Bajońskie zarobki w tym zawodzie zarezerwowane są tylko dla czołowych aktorów. Większość aktorów w Wielkiej Brytanii zarabia na aktorstwie mniej niż 5 tys. funtów rocznie.


Artysta-malarz


Życie artysty również nie jest usłane różami. Przeciętne zarobki malarza to bowiem ok. 7 tys. funtów rocznie. Jeśli chcesz więc narzekasz na brak wystraczających dochodów, poszukaj pracy na etacie.


Tags: , ,


The post O tej pracy marzą Brytyjczycy appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1uN975N

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz