piątek, 19 września 2014

Niespodziewane zagrożenie na ulicach Londynu! Uważajcie na „wybuchowe chodniki”

Do listy rzeczy, na które należy uważać poruszając się po londyńskich ulicach doszły… chodniki. Na nagraniu z monitoringu opublikowanym przez radę w dzielnicy Westminster widać eksplozję, która miała miejsce na ulicy niedaleko Picadilly Circus.


Uszczerbku na zdrowiu cudem uniknęło dwóch kierowców vana, zaparkowanego niedaleko miejsca zdarzenia.


To nie pierwszy przypadek tego typu w Londynie. Z danych resortu zdrowia i bezpieczeństwa wynika, że w tym roku chodniki „wybuchały” już 64 razy. To dużo biorąc pod uwagę, że w całym 2013 roku eksplozji było 51.


Wybuchy mogą być powodowane nagromadzeniem się gazów lub przedostawaniem się wilgoci do instalacji elektrycznych. Powstawaniu spięć sprzyja nie tylko wiek przyłączy, ale również stały wzrost ilości opadów odnotowany na przestrzeni ostatnich lat.


Zdaniem Basila Scarselli, specjalisty ds. bezpieczeństwa z ramienia UKIP, wybuchów na ulicach Londynu nie da się całkowicie wyeliminować: „Podchodzimy do tego typu wypadków niezwykle poważnie. Aby zapobiec jak największej ich liczbie, w budżecie na następne 8 lat uwzględniliśmy pulę 80 mln funtów, które przeznaczymy na modernizację instalacji” – zapewnił.


Tags: , ,


The post Niespodziewane zagrożenie na ulicach Londynu! Uważajcie na „wybuchowe chodniki” appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1wvj6x2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz