piątek, 19 września 2014

Koniec „mściwych eksmisji”. Większa ochrona dla lokatorów

Trwają prace nad ustawą mającą zapewnić więcej bezpieczeństwa prywatnym lokatorom. Nowe prawo ma chronić przed eksmisją te osoby, które były dotychczas usuwane z mieszkań przez to, że no. skarżyli się na usterki czy niesprawny sprzęt.


Zgodnie z najnowszymi danymi organizacji charytatywnych, tylko w zeszłym roku z powodu tzw. „mściwych eksmisji” ucierpiało ponad 200 tys. osób. Okazuje się, że gdy lokatorzy narzekają na wadliwe wyposażenie mieszkań lub inne usterki, właściciele – zamiast usunąć szkodę – coraz częściej postanawiają… eksmitować osobę zgłaszającą problem.


Jak wyjaśnia minister ds. społeczności Stephen Williams, ustawa ma na celu ukrócenie „mściwych eksmisji” i zagwarantowanie lokatorom bezpieczeństwa. Wtóruje mu Campbell Robb z organizacji Shelter. „Nikt nie powinien wychowywać dzieci w miejscu, gdzie istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia, ani tym bardziej żyć w obawie wyrzucenia z domu tylko dlatego, że zgłasza problemy w domu”- komentuje.


Nie wiadomo, kiedy przepisy mogą wejść w życie. Niewykluczone, że stanie się to w przyszłym roku, przed wyborami parlamentarnymi.


Tags: , ,


The post Koniec „mściwych eksmisji”. Większa ochrona dla lokatorów appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1uiIKTZ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz