poniedziałek, 22 września 2014

„Dyplomacją islamistów nie pokonamy” – Tony Blair nawołuje do zbrojnej interwencji w Iraku

Były premier – Tony Blair, stwierdził, że Wielka Brytania nie powinna odrzucać możliwości wysłania swoich żołnierzy do Iraku. Jego zdaniem naloty bombowe nie wystarczą, aby pokonać terrorystów z ISIS.


W opublikowanym na stronie swojej fundacji eseju, Blair twierdzi, że David Cameron powinien wystrzegać się „słabości”, jaką państwa zachodu wykazały po zamachach z 11 września.


Blair, którego karierę polityczną zdefiniowała decyzja o wysłaniu brytyjskich wojsk do Afganistanu i Iraku w 2001 roku napisał, że w pełni rozumie niechęć do zbrojnej interwencji, ale jego zdaniem, może się ona okazać nieunikniona.


„Musimy zwalczać ugrupowania takie jak ISIS” – twierdzi Blair. „Możemy zaangażować wszelkie możliwe środki dyplomatyczne, zapewnić pomoc humanitarną, oficjalnie potępiać ich zbrodnicze akcje, ale dopóki terroryści będą odpowiadać przemocą, wszystkie te dziania jedynie złagodzą skutki, ale nie rozwiążą problemu” – dodaje.


„Ekstremizmu nie da się wykorzenić – trzeba zgładzić go w zarodku, tam skąd pochodzi” – twierdzi ostro Blair.


Jego oświadczenie jest odpowiedzią na słowa Davida Camerona, który wielokrotnie zaprzeczał, że brytyjscy żołnierze zostaną wysłani w rejon konfliktu.


Tags: , , , ,


The post „Dyplomacją islamistów nie pokonamy” – Tony Blair nawołuje do zbrojnej interwencji w Iraku appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1rfTy5b

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz