środa, 17 września 2014

„Czarni i piep…ni Polacy”. Brytyjka, która obrażała Polaków, straciła pracę

Nowe doniesienia w sprawie rasistowskiego incydentu w brytyjskiej stolicy. 35-latka, która obrażała Polaków w tramwaju w Londynie, nie będzie mogła wykonywać swojego zawodu – asystentki stomatologicznej. Taką decyzję podjęła General Dental Council.


Zdarzenie miało miejsce w 2011 roku. W brytyjskich mediach o sprawie było głośno w listopadzie 2011 roku, kiedy w internecie pojawił się filmik przedstawiający rasistowskie zajście, jakie miało miejsce w Londynie. Jeden z pasażerów tramwaju nagrał kilkuminutowy materiał, na którym widać, jak trzymająca dziecko na kolanach kobieta obraża imigrantów, w tym – Polaków. “Do czego doszło w tym kraju? Masa czarnych i piep…ych Polaków” – krzyczy w nim kobieta. Reszta pasażerów przez dłuższą chwilę próbuje ją uspokoić – bezskutecznie.


Sprawa szybko trafiła do sądu. Wyrok zapadł jednak dopiero w lipcu ubiegłego roku. Uznano, że 35-latka ma problemy natury psychicznej, przedawkowała antydepresanty i w chwili zdarzenia nie miała nad sobą kontroli. Winowajczyni uniknęła więzienia; skazano ją jedynie na prace społeczne oraz nakazano przestrzeganie porządku prawnego.


Teraz w sprawie zajścia wypowiedziała się General Dental Council. Stwierdzono, że kobieta nie może wykonywać zawodu wyuczonego – asystentki lekarskiej – ponieważ stanowi zagrożenie dla swoich pacjentów. Jej zachowanie określono mianem “przerażającego” i “podważającego zaufanie do zawodu”.


Tags: , ,


The post „Czarni i piep…ni Polacy”. Brytyjka, która obrażała Polaków, straciła pracę appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1qZ3am9

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz