poniedziałek, 22 września 2014

Brytyjskie firmy dla Brytyjczyków? Nigel Farage nawołuje do dyskryminacji

Nigel Farage ma kolejny pomysł na walkę z bezrobociem wśród rodzimych mieszkańców Wysp. Proponuje, aby brytyjskie firmy miały prawo wybierać tylko tych aplikantów, którzy urodzili się w Wielkiej Brytanii.


Na oficjalnym wystąpieniu podczas zjazdu UKIP w Doncaster, Farage zaapeluje do przedstawicieli torysów i laburzystów o poparcie dla swojej inicjatywy. Lider eurosceptyków chce, aby przepisy antydyskryminacyjne nie miały zastosowania w przypadku procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez rodzime firmy.


Rzeczniczka UKIP – Jane Collins stwierdziła: „Chcemy wiedzieć, czy inne partie poprą naszą inicjatywę, która ma na celu stworzenie preferencyjnych warunków zatrudnienia dla brytyjskiej młodzieży” – tłumaczy.


Przedstawiciele laburzystów określili propozycję UKIP jako „tani chwyt”. Ich zdaniem forsowanie polityki opartej na dyskryminacji nie rozwiąże problemów rodzimego rynku. W zamian, Partia Pracy proponuje, aby firmy zatrudniające zagranicznych stażystów zobowiązane były jednocześnie do stworzenia dodatkowego miejsca dla praktykanta z kraju.


Cytowany przez „Daily Express” członek Partii Pracy twierdzi: „Proponujemy realne i efektywne rozwiązanie problemu braku wykwalifikowanej siły roboczej, nie uciekamy się do tanich chwytów” – zapewnia.


Tags: , ,


The post Brytyjskie firmy dla Brytyjczyków? Nigel Farage nawołuje do dyskryminacji appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1wZZCDR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz