poniedziałek, 15 września 2014

Anomalie pogodowe nad Wielką Brytanią

Zgodnie z najnowszymi prognozami pogody, w tym tygodniu nad całą Wielką Brytanią możemy spodziewać się anomalii pogodowych. Wszystko przez front atmosferyczny, który pojawi się nad Wyspami w czwartek. Przyniesie on znaczne ocieplenie: do kraju znów na chwilę zawita lato!


We wtorek na południu kraju temperatury siegną 21 topni Celsjusza. W środę i czwartek pogoda będzie nas rozpieszczać: synoptycy zapowiadają upał i temperatury sięgające ponad 25 stopni. Odczuwalna temperatura wynieść może nawet 30 stopni! Oznacza to, że na Wyspach w ciągu najbliższych kilku dni będzie znacznie cieplej niż przykładowo… w Turcji i Hiszpanii.


Na północy pogoda także będzie ładna, ale nie należy spodziewać się takich upałów, jak na północy. Temperatura przekroczy średnie dla tego okresu w roku (ok. 20 stopni), ale wystąpić mogą przelotne opady.

Począwszy od piątku mieszkańcy Wysp muszą przygotować się na noszenie z sobą parasoli. Wtedy do Wielkiej Brytanii dotrze bowiem tropikalna burza znad Atlantyku, która może diametralnie zmienić warunki pogodowe.


Tags: , , ,


The post Anomalie pogodowe nad Wielką Brytanią appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1sa3smx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz