wtorek, 23 września 2014

20 tys. funtów za pomoc w odnalezieniu 14-letniej Alice z Londynu

Trwa akcja poszukiwawcza 14-letniej Alice Gross z Londynu. Za pomoc w odnalezieniu nastolatki wyznaczono nagrodę w wysokości 20 tys. funtów.


Dziewczynka zaginęła 28 sierpnia. Od tego czasu poszukuje jej ponad 600 policjantów z ośmiu jednostek. W ciągu ostatnich tygodni funkcjonariusze przeczesali powierzchnię blisko 25 km kwadratowych oraz blisko 6 km kanałów i odcinków rzeki.


Poszukiwany przez policję jest także podejrzany w sprawie zaginięcia dziewczynki – Łotysz Arnis Zalkalnsas. Zdaniem służb, mężczyzna może mieć związek ze zniknięciem 14-latki, ponieważ pojawia się na nagraniu z kamery przemysłowej z rejonu Grand Union Canal Brentford, gdzie po raz ostatni widziano Alice. Mężczyzna przejeżdża na rowerze wzdłuż kanału chwilę po tym, jak tą trasę przemierza 14-latka.


Służby informują, że Łotysz – tak samo jak dziewczynka – po tamtych wydarzeniach zniknął. Od 28 sierpnia nie widziano go w jego domu w Londynie. Co więcej, na terenie posesji odnaleziono rozbity rower.


Wiadomo również, że podejrzany od 3 września nie korzystał z konta bankowego ani telefonu; nie ma także przy sobie paszportu – dokument odnaleziono porzucony w jego mieszkaniu.


Skazany za morderstwo


Policja ujawnia jednocześnie, że poszukiwany Łotysz przed przyjazdem na Wyspy odsiadywał wyrok 8 lat więzienia za zamordowanie swojej żony. Ciało zaginionej kobiety znaleziono wtedy zakopane w lesie.


Okazuje się również, że Zalkalnsas znał 14-latkę. W 2009 roku został aresztowany w związku z jej nagabywaniem. Nie postawiono mu jednak żadnych zarzutów.


Arnis Zalkalnsas jest pracownikiem budowlanym. Jest wysoki, o krępej budowie ciała i ciemnych włosach, które nosi związane w kucyk.


Za pomoc w odnalezieniu dziewczynki policja wyznaczyła nagrodę w wysokości 20 tys. funtów. Informacje można przekazywać pod numerem telefonu 0 208 358 0100 lub 0800 555 111.


Tags: , , , ,


The post 20 tys. funtów za pomoc w odnalezieniu 14-letniej Alice z Londynu appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/1Dw3TAA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz