wtorek, 23 września 2014

13 miast, 13 krajów – znamy gospodarzy Euro 2020

Mistrzostwa Europy w 2020 roku będą wyjątkowe. Z okazji 60. rocznicy rozgrywek o puchar imienia Henriego Delaunaya turniej zostanie rozegrany w trzynastu krajach.


Formuła czempionatu pozbawionego jednego gospodarza to autorski pomysł szefa UEFA, Michela Platiniego. W zeszłym tygodniu w Genewie wybrano trzynaście miast-gospodarzy z trzynastu państw.


Ten najważniejszy mecz, czyli finał, a także dwa półfinały rozegrany zostanie w ojczyźnie futbolu, na stadionie Wembley w Londynie.


Ostatni raz finalistów Euro w świątyni futbolu goszczono w 1996 roku, gdy Niemcy wygrali z Czechami. Kontrkandydatem do tzw. „pakietu finałowego” byli właśnie przedstawiciele DFB z Allianz Areną w Monachium.


Najlepsi piłkarze naszego kontynentu zawitają również na Amsterdam ArenA (Holandia), Stadion Olimpijski w Baku (Azerbejdżan), San Mames w Bilbao (Hiszpania), Eurostadium w Brukseli (Belgia), Stadion Ferenca Puskasa (Węgry), Stadion Narodowy w Bukareszcie (Rumunia), Aviva Stadium (Irlandia), Hampden Park (Szkocja), kopenhaski Parken (Dania), rzymski Stadion Olimpijski (Włochy) oraz nowy stadion Zenita w Sankt Petersburgu (Rosja).


W szranki na początku stanęły również polskie obiekty – swoje kandydatury zgłosiły Chorzów i Warszawa – ale po interwencji Zbigniewa Bońka wycofaliśmy się z wyścigu.


Tags: , , , ,


The post 13 miast, 13 krajów – znamy gospodarzy Euro 2020 appeared first on Polish Express.


Powered by WPeMatico
http://ift.tt/eA8V8J

http://ift.tt/XTo1vc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz